Portal Gier Strategicznych | The Generals' Guild | Biblioteka Gier Portal Gier Strategicznych | The Generals' Guild | Biblioteka Gier
Portal Gier Strategicznych | The Generals' Guild | Biblioteka Gier Portal Gier Strategicznych | The Generals' Guild | Biblioteka Gier
Portal Gier Strategicznych | The Generals' Guild | Biblioteka Gier Portal Gier Strategicznych | The Generals' Guild | Biblioteka Gier
Portal Gier Strategicznych | The Generals' Guild | Biblioteka Gier
Portal Gier Strategicznych | The Generals' Guild | Biblioteka Gier Portal Gier Strategicznych | The Generals' Guild | Biblioteka Gier
Portal Gier Strategicznych | The Generals' Guild | English Version
Generale! Czas byś dołączył do naszej gildii!
Zarejestruj się i wygraj atrakcyjne nagrody »
 

CO TO JEST BIBLIOTEKA GIER ?

Witam wszystkich Generałów !!

Czym jest ten nowy Portal Ligowy Gier Strategicznych ?

The Generals` Guild czyli nowa Gildia Generałów to serwis graczy - pasjonatów gier strategicznych o bogatej tradycji istniejący od 1996 roku. Naszym celem jest stworzenie rzetelnego i interesującego portalu poświęconego takim pozycjom na rynku gier jak złożone, wojenne gry strategiczne, taktyczne i operacyjne we wszystkich znanych kategoriach - począwszy od tematyki średniowiecza po science-fiction i fantasy. Więcej szczegółów » O Generals Guild.

Czy to oznacza że będziemy teraz kolejnym standardowym serwisem o grach jak gry-online.pl czy sztab.com ?

Nie do końca aczkolwiek nie da się ukryć że będziemy podobnym serwisem informacyjnym...różnice są jednak dość istotne. Nowa Gildia Generałów skupiać się będzie głównie na tych grach które w wymienionych wyżej portalach traktowane są po macoszemu - czyli na typowo złożonych grach strategicznych, zwłaszcza na turówkach i planszówkach przeniesionych na ekrany komputerów. Nawet jeśli będziemy dodawać gry strategiczne RTS to cechować nasz serwis będzie bardzo wnikliwa analiza taktyczna i strategiczna takiej gry. Niemniej istotą różnicą jest również nasze nastawienie na opcje gry H2H czyli multiplayer - to jest dla nas priorytet w takich grach i pod takim kątem będziemy je głównie oceniać/redagować. Nie zapominajmy również o zwrocie w tytule Portal Ligowy - wiele z zredagowanych przez nas gier będzie miało również swoje ligi - znajdźcie mi w sztab.com lub gry-online taką opcję :)...Te 3 cechy: gry turowe, profesjonalizm, liga multiplayer to główne różnice.
Super ! I temu wszystkiemu ma podołać 2 ludzi ?

Tak pomysł jest monumentalny ale w dzisiejszym świecie - konieczny. Wymagające myślenia gry turowe coraz bardziej spychane są na boczny tor - co gorsza jest coraz mniej nowych pozycji tego typu na rynku i ludzi którzy chcą w to grać ! A wszystko przez to że nie ma nigdzie rzetelnego serwisu który by się na takiej rozrywce skupiał...czas to zmienić !

Oczywiście zdajemy sobie sprawę że w 2 daleko nie zajdziemy - dlatego jesteśmy cały czas otwarci na współpracę zarówno z osobami chętnymi do redagowania serwisu, moderatorami forum, laddermasterami itd. Mamy nadzieję że z czasem dołączą do nas inni zapaleńcy tego wspaniałego gatunku gier i wspólnymi siłami stworzymy ten wspaniały projekt...póki co jednak TAK będziemy działać nawet w 2 ! :)

Co więc konkretnie będzie można znaleźć w nowej Gildii Generałów ?

Podstawą - platformą do dalszego rozwoju będzie od teraz Biblioteka Gier w której będzie można znaleźć wszystkie informacje na temat konkretnych gier czyli: opis, galerie, recenzje, poradniki, newsy, ważne linki, własne forum, bogaty download i przede wszystkim ligę. W ten sposób biblioteka będzie sukcesywnie zapełniana tworząc jeden wspólny organizm jakim jest Portal Ligowy Gier Strategicznych.

Oczywiście to wszystko nie stanie się od razu...prawdopodobnie na początku tylko co 10 gra dodana do Biblioteki doczeka sie szczegółowej recenzji, poradnika lub ligi. Prawdę mówiąc wszystko zależy głównie od Was a dokładnie od tych którzy podejmą z nami współprace i pomogą nam w realizacji tego projektu.

Czy to oznacza ze kończycie z ideą tworzenia gildii poszczególnych lig jako osobnych stron ?

W zasadzie TAK choć nie wykluczone że gdy w Bibliotece Gier znajdzie się spora, mocno skupiona społeczność graczy jakiejś gry to taka strategia może doczekać się własnej witryny. Prosimy jednak o wyrozumiałość - jest nas (póki co) tylko 2, mamy ograniczony czas i nie bylibyśmy w stanie tworzyć a później szczegółowo redagować takich autonomicznych serwisów.
A co z ligą Panzer General i Heroes of Might and Magic ? Czy to oznacza że rezygnujecie z tych serwisów ?

Absolutnie NIE ! Od tego wszystko się zaczęło i nie zamierzamy rezygnować ze swoich ulubionych strategii...choć nie ukrywamy że priorytetem będzie teraz dla nas Portal Gier Strategicznych. Nie zapominajmy że zwłaszcza liga Generals SSI była dopieszczana przez ostatnie 2 lata i czas żeby nasze zaangażowanie przerzucić także w inne rejony naszej Gildii.

Jednakże nasze plany odnośnie tych lig wyglądają na ten nowy rok następująco: HoMM czeka gruntowna modernizacja grafiki strony, Panzer General czeka nowy turniej Big Buying 2 i specjalny scenariusz który właśnie przygotowuję; ponadto wciąż pracuję nad konwersją scenariuszy RSF na Gustlik E-File i nie zamierzam porzucić tego pomysłu.

Kiedy będzie można więc obejrzeć cały, ukończony Portal Gier Strategicznych ?

Wstępnie termin ten został ustalony na 01.02.2008 - wtedy też powinniście zobaczyć pierwsze zredagowane gry (zarówno w pełnym zakresie jak i minimalnym) w Bibliotece, statystyki, download, zapowiedzi i newsy. Panel Administracyjny do zarządzania treścią będzie jednak pewnie ukończony dopiero miesiąc później.

OK ! Wchodzę w to ! Gdzie można się zgłaszać ?

Najlepszym sposobem na skontaktowanie się z nami będzie zamieszczenie zgłoszenia w specjalnym wątku na forum » Portal Gier Strategicznych | pytania i odpowiedzi lub przesłanie nam propozycji przez formularz na stronie » Kontakt. Zapraszamy !