Portal Gier Strategicznych | The Generals' Guild | Biblioteka Gier Portal Gier Strategicznych | The Generals' Guild | Biblioteka Gier
Portal Gier Strategicznych | The Generals' Guild | Biblioteka Gier Portal Gier Strategicznych | The Generals' Guild | Biblioteka Gier
Portal Gier Strategicznych | The Generals' Guild | Biblioteka Gier Portal Gier Strategicznych | The Generals' Guild | Biblioteka Gier
Portal Gier Strategicznych | The Generals' Guild | Biblioteka Gier
Portal Gier Strategicznych | The Generals' Guild | Biblioteka Gier Portal Gier Strategicznych | The Generals' Guild | Biblioteka Gier
Portal Gier Strategicznych | The Generals' Guild | English Version
Generale! Czas byś dołączył do naszej gildii!
Zarejestruj się i wygraj atrakcyjne nagrody »
 

O GENERALS' GUILD

The Generals` Guild czyli Gildia Generałów to serwis graczy - pasjonatów gier strategicznych o bogatej tradycji istniejący od 1996 roku. Naszym celem jest stworzenie rzetelnego i interesującego portalu poświęconego takim pozycjom na rynku gier jak złożone, wojenne gry strategiczne, taktyczne i operacyjne we wszystkich znanych kategoriach - począwszy od tematyki średniowiecza po science-fiction i fantasy.


The General`s Guild to przede wszystkim rozgrywki ligowe multiplayer. Każda liga poświęcona jest jednej lub kilku grom z tej samej serii. Gramy tylko w strategie wydane na komputer PC, aktualnie są to turówki SSI oraz Heroes of Might and Magic 2-5. Gracze z całego świata rywalizują ze sobą rozgrywając pojedynki ligowe. Oprócz rozgrywek ligowych prowadzone są liczne turnieje, dzięki którym można zarobić dużo dodatkowych punktów liczących sie do ogólnej klasyfikacji w danej lidze. Po roku gry gracz z największa ilością punktów zostaje mistrzem danej ligi, a punkty wszystkich graczy są zerowane i zaczyna sie nowy sezon. Każdy generał, który wykaże się w boju ma szanse być powołanym do reprezentacji klubu i reprezentować nasz klub w bitwach z innymi zagranicznymi klubami. The General`s Guild jest najprawdopodobniej najstarszą tego typu witryną i ciagle się rozwija. W planach mamy utworzenie ligi z serii Total War.

The Generals' Guild to również miejsce dla wszelkiego rodzaju artykułów m.in. profesjonalnych recenzji, bogato ilustrowanych poradników i najświeższych newsów. Szukasz społeczności graczy swojej ulubionej strategii, informacji, plików do pobrania ? Jeśli tak to wszystko znajdziesz w naszej Bibliotece Gier - co miesiąc znajdziesz u nas nowe recenzje, poradniki, ligi; codziennie nowe newsy i download - a to wszystko poświęcone zagadnieniom Twoich ulubionych gier strategicznych i zupełnie za darmo! Warto podkreślić że naszą misją jest uzupełnianie serwisu głównie z myślą o graczach multiplayer - jesteśmy więc prawdopodobnie największym tego typu polskim serwisem w internecie.

The Generals' Guild to jednak coś więcej niż portal informacyjny i profesjonalne ligi! Gildia Generalów to jak sama nazwa wskazuje cała gildia - społeczność miłośników gier strategicznych. Wychodząc naprzeciw nowym generałom prowadzimy własne forum dyskusyjne na którym znajdziesz pomoc, interesujace dyskusje i ludzi. Nasz portal to nie tylko świat wirtualny - co rok organizowane są zloty i spotkania; jest to więc najlepsza okazja do poznania podobnych sobie zapaleńców tego wspaniałego gatunku gier.

The General`s Guild ciagle się rozrasta - Ty również możesz uczestniczyć w rozwoju naszego portalu i stwórzyć własną ligę. Jeżeli nie ma w General`s Guild ligi twojej ulubionej strategii to nic nie stoi na przeszkodzie aby powstała. Możesz zostać laddermasterem nowej ligi. Jedynymi wymaganiami wobec laddermastera jest bardzo dobra znajomość gry i pasja. Niepotrzebna jest znajomość tworzenia stron internetowych. Aby zglosić chęci do tworzenia nowej ligi wyślij email na adres: wspólpraca@gildiageneralow.pl


HISTORIA GENERALS' GUILD

AUTOR: Szarik

Klub The Generals' Guilds istnieje w sieci od 1996 roku, czyli w tym roku wybije mu 12 latek !!! Przez 12 lat w klubie wydarzyło się bardzo wiele - były wzloty i upadki; większość witryn, z którymi współpracowała GG, aktualnie nie istnieje. W sztabie nie ma nikogo już z kadry, która była w GG przy narodzinach klubu. Kilkakrotnie witryna GG była przenoszona z serwera na serwer, zmieniała się grafika oraz technologa wyświetlania stron...


Zacznijmy od początku, od 1996 roku. Wiemy, że w tym roku powstał klub i jego witryna. Niestety nie zachowały się żadne dokumenty ani strony html, które mogłyby nam powiedzieć co się działo w GG na samym początku. Wiadomo jedynie, że założycielem klubu był General Crynus. Pierwotnie klub miał nazwę Silent Service i nazwa ta funkcjonowała jeszcze w 1997 roku. Od 1998 roku klub miał oficjalną nazwę The Generls' Guild. Sztab Silent Service postanowił wydawać raz na miesiąc biuletyn nazwany The Salient, który aktualnie jest jedynym źródłem informacji o pierwszych latach działalności GG. W "The Salient" były informacje dla graczy z każdej ligi oraz, w drugiej części, artykuły nadesłane przez samych graczy. "The Salient" nie ukazywał się regularnie. Najwcześniejszy biuletyn, zachowany do dzisiejszych czasów, jest datowany na marzec 1997 roku. W 1997 GG miała następujące ligi:

  • Panzer General / Allied General, Laddermaster: FM I. Wrommel
  • Fantasy General, Laddermaster: Bloodlord
  • Battleground, Laddermaster: Adm. Canaris
  • Age of Rifles, Laddermaster: Marder III
  • Steel Panthers, Laddermaster: Oberst Pioniere.

W kolejnym roku (1998) klub nawiązał ścisłą współpracę z SSI, które gwarantowało nagrody dla graczy (nagrodami były najnowsze gry SSI i było ich całkiem sporo). Trzeba tu wtrącić, że było to możliwe ponieważ GG było wtedy witryną zarządzaną przez Amerykanów. Centralną postacią GG był laddermaster ligi FG: Bloodlord the Lich (jego prawdziwe imię i nazwisko: Nick Vayn) - on był motorem napędowym dla całego klubu. W 1998 roku znikły niestety dwie ligi: Battleground oraz i Age of Rifles. Zmieniła się liga Panzer General/Allied General, jej nowa nazwa to 5-Star Series, a nowy laddermaster: Dark Knight, oprócz PG i AG można było grać też w Pacific General. W tym roku należy odnotować również rozpoczęcie działalności przez ligę Panzer General 2. Jej laddermasterem został Youngsie.

Następny rok (1999) przyniósł kolejne zmiany. Zmienił się laddermaster ligi SP. Nowym laddermasteram został PanzerBlitz. Liga PG2 zmieniła nazwę na Living Battlefield ponieważ można było w niej grać również w People's General. W tej lidze była spora rotacja na stanowisku laddermastera najpierw został nim Stormbird, a kolejnym był M-Kane. Te zmiany niestety nie służyły dobrze lidze, a M-Kane był od początku postrzegany jako laddermaster tymczasowy. W tym czasie liga FG przeżywała ogromy rozkwit porównywalny z aktualnym w lidze Generals SSI. Dodam, że do tego rozkwitu się przyczyniłem; to był pierwszy rok mojej gry w tej lidze i w całej GG, a zaczynałem właśnie od ligi FG.

Rok 2000 jest kolejnym rokiem świetności ligi FG. W lidze Living Battlefield pojawia się na początku roku nowy laddermaster Kelly lecz nie spełnia on pokładanych w nim nadziei i liga zamiera. Zmiana następuje również w lidze SP - posadę laddermastera obejmuje M-Kane co okazuje się to bardzo dobrym wyborem, a sama liga zostaje przeniesiona na inny serwer. Ja przyłączam się na początku roku do rozgrywek w lidze 5-Star Series. Rok 2000 jest też pierwszym rokiem, w którym stawiam swoje pierwsze kroki jako organizator (assistant laddermaster) w lidze 5-Star Series, gdzie przejmuję organizację turniejów.

Klika miesięcy później, w roku 2001, przejmuję organizację rozgrywek w całej lidze 5-Star Series a dotychczasowy laddermsater Dark Knight wycofuje się ze sztabu. Obejmuję również posadę laddermastera w martwej lidze Living Battlefield i udaje mi się ją rozruszać. Do ligi przyłącza się po raz pierwszy większa grupa Polaków, a wśród nich Rommel. Największe lata świetności ligi FG to rok 2001 i 2002. Bite są rekordy w ilości rozegranych gier oraz w ilości sklasyfikowanych graczy.

Niestety początek roku 2003 jest bardzo smutny dla tej ligi ponieważ rezygnuje z jej prowadzenia Bloodlord the Lich - dotychczas najważniejsza postać w GG oraz mój osobisty mentor w moich pierwszych krokach jako laddermaster. Moja decyzja mogła być tylko jedna - podjęcie pracy, którą wykonywał dotychczas Bloodlord the Lich. Wcześniej, w 2002 roku zamiera liga SP. Rozgrywki tej ligi nie zostały wznowione po dzień dzisiejszy (są w planie). W momencie rezygnacji Bloodlorda, sztab kurczy się tylko do jednej osoby.

W 2003 roku uczę się php i MySQL i swoją wiedzę wykorzystuję w lidze FG. Piszę skrypty automatyzujące działanie ligi i przenoszę ją na nowy serwer (stary serwer nie miał takich możliwości). Strony w języku polskim pisałem już wcześniej (regulaminy turniejów), a w momencie przenosin ligi FG, po raz pierwszy, napisałem całą witrynę w dwóch wersjach: angielskiej i polskiej. W 2004 roku zostaje również przeniesiona i zautomatyzowana liga 5-Star Series przy czym zostaje zmieniona jej nazwa na Panzer i Allied General (nie można rejestrować wyników Pacific General). Podobnie dzieje się z ligą Living Battleffield w roku 2005. Jej nazwa zostaje zmieniona na Panzer General 2 (nie można rejestrować wyników People's General). W międzyczasie pojawia się pierwsze nasze forum.

Rok 2006 był rokiem przełomu. Do ligi PG2 przyłączają się dwie bardzo ważne postaci: w grudniu 2005 do ligi przyłącza się Depet, a w kwietniu 2006 w lidze pojawia się Kris_13. Obaj gracze bardzo przyczynili się do rozwoju ligi PG2. Kris_13 rzucił się w wir zmagań frontowych, a oprócz tego objął posadę mentora i poświęcał mnóstwo czasu aby pomagać nowym graczom i z nimi rozmawiać. Depet dużo czasu spędzał na nowym klubowym forum, które startowało od zera (poprzednie zostało skutecznie zaatakowane, przez internetowych wandali). Depet został również Assistant LadderMasterem do spraw dotyczących oszukiwania w PG2. Na to, że rok 2006 był rokiem przełomu miała również wpływ organizacja pierwszych Mistrzostw Polski w kategoriach PG2 oraz PG/AG. Ich finał odbył się w Lipinkach na pierwszym zlocie generałów. Po zlocie rozpoczęła swoją działalność Rada Ligi, która doradzała w sprawach rozwoju klubu. Jej działalność zakończyła się jednak po 3 miesiącach.

W ciągu ostatniego roku (2007) nadal dużo działo się w klubie. W sztabie oprócz mnie bardzo prężnie działał Depet, który dbał o forum, oraz stworzył grafikę oraz część skryptów dla połączonej ligi Generals SSI. W październiku zostały połączone 3 ligi: PG2, PG/AG oraz FG. Dodatkowo w nowej lidze Generals SSI można grać w pozostałych Generałów SSI. Wcześniej, w kwietniu rozpoczęła działalność liga Heroes of Might and Magic, w której można grać w gry z serii HoMM od 2 do 5. W tej lidze najbardziej aktywną była społeczność graczy HoMM4. Po raz drugi zostały zorganizowane Mistrzostwa Polski oraz zlot generałów, tym razem w Forcie IV w Toruniu. W maju do klubu przyłączył się Foit - autor grafiki dla forum i głównej strony GG.

Tak przedstawia się szkic historii klubu The Generals' Guild. Mam nadzieję że uda mi się go jeszcze uzupełnić gdy skontaktuję się z generałami starego sztabu. W przyszłości mam zamiar opracować i udostępnić wyniki wcześniejszych sezonów we wszystkich ligach (sporo się zachowało ale ich opracowanie zajmie sporo czasu). Jest też przewidziany do realizacji projekt muzeum - witryny w której będzie można klikać i zwiedzać stare serwisy GG.
error b, send email to sikorski_piotr@tlen.pl