Portal Gier Strategicznych | The Generals' Guild | Biblioteka Gier Portal Gier Strategicznych | The Generals' Guild | Biblioteka Gier
Portal Gier Strategicznych | The Generals' Guild | Biblioteka Gier Portal Gier Strategicznych | The Generals' Guild | Biblioteka Gier
Portal Gier Strategicznych | The Generals' Guild | Biblioteka Gier Portal Gier Strategicznych | The Generals' Guild | Biblioteka Gier
Portal Gier Strategicznych | The Generals' Guild | Biblioteka Gier
Portal Gier Strategicznych | The Generals' Guild | Biblioteka Gier Portal Gier Strategicznych | The Generals' Guild | Biblioteka Gier
Portal Gier Strategicznych | The Generals' Guild | English Version
Generale! Czas byś dołączył do naszej gildii!
Zarejestruj się i wygraj atrakcyjne nagrody »
 

CD-ACTION 07/2008 | INFORMACJE O CD-ACTION

Biblioteka Gier | CD-ACTION 07/2008 | screen okładki
Adres: ul. Sukiennice 6, 50-107 Wrocław

Telefon: (071) 341 20 83
Strona domowa: CD-ACTION
E-Mail: E-Mail CD-ACTION

CD-ACTION 07/2008 | OPIS ZAWARTOŚCI:

AUTOR: CD-ACTION - Smuggler
ILOŚĆ CZYTAŃ: 2193
I jak co miesiąc, kolejny numer CDA do kupienia – już od 8.07.2008 za standardową cenę 14.99 zł. Tamże 148 stron i DVD9. Wakacje, czyli lato, lato czyli sezon ogórkowy, czyli niespecjalnie jest o czym pisać? Hm, chyba jednak nie w tym miesiącu. :P Co prawda recenzjami specjalnie nie obrodziło (choć za to są aż trzy „kaszanki” w tym jedna renomowanego wydawcy i o znanym tytule... zawsze coś), ale jest i Alone in the Dark (zdaje się, że to pierwsza „papierowa” recenzja), i „legowa” wersja przygód Indiany Jonesa, i Dracula Origin i jeszcze parę innych tytułów, o których warto jednak poczytać, w tym recenzje edycji kolekcjonerskich, tekst o Wolfie 3D z okazji jego... 15-lecia. Jak ten czas leci...

Jest też masa zapowiedzi, w tym Street Fighter IV, Gears of War 2, Resident Evil 5, FIFA 09, Warhead (gra w środowisku Crysisa, poniekąd równoległa do do niego), Majesty 2, Drakesnag, oraz przegląd gier z 1C (byliśmy, widzieliśmy).

Tym niemniej to wszystko to tylko przedsmak przed tym, co teraz podamy na złotej tacy. I będziecie ZASKOCZENI. Tak, jasne, będzie TEŻ sporo o Diablo III (bo Temat Numeru). To chyba jednak żadne zaskoczenie dla graczy, bo każdy o tym pisze, tyle że my bezpośrednio z prezentacji dokonanej przez Blizzarda... Czy zatem zaskoczy was drugi temat numeru, poświęcony Call of Duty: World at War? Heh, też raczej nie, bo o tym, że będzie mówiliśmy miesiąc temu. (Naturalnie gra „obczajona” własnoocznie, w siedzibie producenta, a jakże). A co to za zaskoczenie z uprzedzeniem? No to CZYM was zaskoczymy? Już mówię.

Ha, mamy dla was DUŻY (4 strony!) BETATEST FALLOUT 3. Tak jest, oczy was nie mylą. Byliśmy, widzieliśmy, graliśmy, jako jedyni przedstawiciele polskiej branży gierkowej. I co, spodziewaliście się tego? Hę? No właśnie...!

(A przy okazji jest też beta Pure...).

A co poza tym? Jak zawsze masa różnych tekstów. Khedron miesiąc temu biadał, że źle się dzieje w państwie pc-towym. Po miesiącu całkowicie zmienił opinię. Czemu?

Bo nadeszła właśnie rewolucja – i jeśli zwycięży, to nie poznamy naszych maszynek (i gier na nie pewnie też). Jaka, czemu, co, gdzie, jak?! To już zobaczycie sami... Lubiany przez was Bartek Klus, zwykle prezentujący historię gier, dziś pokazuje chyba najoryginalniejszy na świecie kontroler – do sterowania grami za pomocą... myśli. Do tego z wczesnych lat 80-tych... Hut męczy kilku znanych twórców gier RPG w obszernym wywiadzie, z którego wynika jasno, że RPGi rządzą, a ich mechanizmy są implementowane co coraz to inne gatunki gier Padło też sporo innych ciekawych stwierdzeń, ale to już musicie doczytać sami. Jest i dokończenie kursu Blendera, jet Konfigrator, w Trendach pomówimy o samowystarczalnych i gigantycznych miastach przyszłości. Będzie też o dźwięku na PC, a redakcja się odsłoni – tzn. pokaże swoje muzyczne zabawki i powie czemu je mieć warto.

Nie braknie i testów (w tym najnowszych, najszybszych i wcale nie aż takich drogich kartach graficznych Nvidii i ATI), tudzież stałych kącików, od A jak Action Redaction, poprzez Freeware, Modulatora, Odmienne stany grywalności, Reedycje itd. itp. itd.

Ale CDA to nie tylko tekst ale i cover DVD. A na nim całkiem smacznie się robi, bo z pełniaków mamy i Stubbs the Zombie in Rebel Without a Pulse PL – czyli o tym jak ciężko być zombie, oraz o urokach ciskania w innych własnymi flakami (wszystko naturalnie z przymrużeniem oka, choć sama gra to raczej jednak dla tych starszych graczy jest). Dla zwolenników akcji – dynamiczna MX vs. ATV Unleashed i starawy ale ciągle jary FPS Red Faction (możliwości engine, w którym można sobie np. drążyć nowe drogi czy przebijać się przez podłogi – ciągle robią wrażenie). A dla fanów strategii – druga odsłona Kozaków, czyli Wojny Napoleońskie. Stubbs i Kozacy po polsku, we wszystkich grach można pogrywać w multi (seriale do pobrania z naszej strony WWW).

Do tego kilka dem (w tym Spore – pobawcie się tworzeniem własnego stworka, to naprawdę wciąga. Jest też Devil May Cry 5 i parę innych godnych uwagi), trailery, gameplaye, bonusy, gierki freeware...

No co ja będę dalej ględził... Są wakacje, jest czas by pograć, poczytać i jeszcze raz pograć.

Zapraszam zatem od 8.07 do kiosków, sklepów i wszelkich innych miejsc, gdzie można wyczaić najnowsze CDA.

No i cieszcie się wakacjami...............

Zawartość pisma

Kalejdoskop

Gamewalker

Prenumerata

Action Redaction

Tipsy

Action Top

Zapowiedzi


Resident Evil 5, LotR: Conquest, Crysis: Warhead, Street Fighter IV, Gears of War 2, Majesty 2: The Fantasy Kingdom Sim, FIFA 09, Drakensang, 4x4: Hummer, Captain Blood, Cryostasis: Sleep of Reason, Death Track: Resurrection, Il-2 Sturmovik: Birds of Prey, King’s Bounty: The Legend, Men of War, NecroVision, Theatre of War II.

Temat numeru

Diablo 3, Call of Duty: World at War

Za pięć dwunasta

Pure, Fallout 3

Recenzje

LEGO Indiana Jones, Alone in the Dark, Opowieści z Narnii: Książę Kaspian, Dracula Origin, Europa Universalis: Rzym, Nostradamus: Ostatnia Przepowiednia, Warhammer: Mark of Chaos – Battle, Sonic Mega Collection Plus, SBK08 Superbike World Championship.

Edycje kolekcjonerskie

Conan: Hyborian Adventures, 9 Kompania.

Gry wiecznie żywe

Wolfenstein 3D

Kaszanka Zone

FSR, Incredible Hulk, Zipp Racing.

O grach inaczej

Reedycje

Modulator

Freeware

Odmienne stany grywalności

Mindlink

Panel RPG

Nie tylko gramy


Na luzie, Temat numeru: Dźwięk z PC, Newsy sprzętowe, Konfigurator, Plazma czy LCD?, Nie daj się nabrać, Wademekum: Blender, cz. 2, Trendy: Podniebne miasta, Magazyn.

Testy sprzętu

karta graficzna Sapphire HD 4850, karta graficzna Zotac GeForce GTX 260 i 280, monitory Benq X900, Asus VW198T, Manta LCD 2202, notebook Asus G70, komputer dla gracza ICom Tryton 838 eXtreme LE, aparat Panasonic Lumix DMC-TZ, kamerka Creative Vado, drukarka Epson Stylus Photo R285, klawiatura dla graczy Wolf King Warrior, myszka Media-tech Blade, dysk twardy WD VelociRaptor.

Na płycie

Pełne wersje

Kozacy II: Wojny Napoleońskie PL, MX vs. ATV Unleashed, Red Faction, Stubbs the Zombie in Rebel Without a Pulse PL

Dema

Aces of the Galaxy, Devil May Cry 4, Dracula Origin, Spore – Fabryka stworów.

Bonusy

ActionMag #105, Bonus, Demoscena #2, Esensja #77, FotoSmuggler 07/08, FPP MegaZin #81, Relacja z NTT ESWC 2008, Tawerna RPG #107, Wywiad z twórcami Call of Duty: World at War!

Gameplaye

Age of Conan, LEGO Indiana Jones

Trailery

Call of Duty: World at War, Far Cry 2 – UbiDays Tech Demo, Team Fortress 2 – Meet the Sniper, Alone in the Dark (4) – Combat, Resident Evil 5, Saints Row 2 – Activities, Street Fighter IV, Prince of Persia.

Freeware

10 Finger Breaktout, Absolute Survival, Adventures of Yogi Bear, Azteca, Chess Mafia, Forbidden Galaxy, Fishing Simulator for Relax, Great Mahjong, Neverball.

Modulator

Fallout: Tactics – Awaken, Diablo II – Median, Max Payne 2 – M:I: New Dawn.

Wademekum

Wideokurs Blendera cz 2

CD-ACTION | LISTA NUMERÓW:

Biblioteka Gier | Prasa o grach | CD-ACTION 07/2008
CD-ACTION 07/2008

I jak co miesiąc, kolejny numer CDA do kupienia – już od 8.07.2008 za standardową cenę 14.99 zł. Tamże 148 stron i DVD9. Wakacje, czyli lato, lato czyli sezon ogórkowy, czyli niespecjalnie jest ...
CD-ACTION 06/2008

Witam! I oto przed wami kolejny, wakacyjny już praktycznie numer CDA. W sprzedaży już od 10 czerwca, grubszy o 8 stron od standardowej edycji (156 stron - cena bez zmian). Kiedyś w owym czasie zapełni...
CD-ACTION 05/2008

Majowy numer CDA w sprzedaży już od 13.05.2008. Jak zawsze blisko150 stron, DVD9, cena 14.99 zł. I jak zawsze w środku sporo atrakcji. Zacznijmy od tego, co jest do poczytania. Sporo zapowiedzi (w tym...